ישראל ניצבת בפני קטסטרופה רב מימדית - איך הגענו לכאן? 

ההפגנות המתעצמות מול בלפור כנגד שלטון נתניהו צומחות על רקע מיאוס הולך וגובר מהאופן שבו מתנהלת המדינה בהנהגתו, מהכשל הדמוקרטי שהביא לביטול רצון רוב העם בסיום שלטונו, מהכשל המוסרי והמסוכן המאפשר לנאשם בעבירות פליליות חמורות להמשיך ולנהל את המדינה תוך ניגוד עניינים אינהרנטי, ומזעם אדיר על השימוש בפרקטיקות של שיסוי, הסתה והפצת שקרים המקעקעים את המתנגדים לשלטון ולעומד בראשו. לצד זאת, בכל שדרות הציבור הישראלי מתפשטת מרות רוח מהניהול הכושל של משבר הקורונה בהיבט הבריאותי והכלכלי ומחשד, לא בלתי מבוסס, שראש הממשלה משתמש במשבר לצרכיו האישיים והמשפטיים תוך החזקת מדינת ישראל כבת ערובה. מצב עניינים זה גורם לנזק מתעצם וסכנה לחוסן החברתי והביטחוני של המדינה.

 

עוצמתו של נתניהו נשענת על מכונת תעמולה אפקטיבית והרסנית המאפשרת לו להנדס את תודעת הציבור לצורך שירות צרכיו הפוליטיים והאישיים. מכונה זו נבנתה במלאכת מחשבת במשך שנים וככל הנראה בסיוע של גורמים כלכליים רבי עוצמה בארץ ומחוצה לה. כפי הנראה, מכונה זו פועלת בצורה מתוכננת ושיטתית ומנוהלת על ידי מטה אסטרטגי חצי-רשמי אשר תחת מוטת השליטה וההשפעה שלו נמצאים גופי תקשורת (ישראל היום, ערוץ 20, אתר מידה, 0404 וכד') אנשי תקשורת (ריקלין סגל ושות'), ניו-מדיה (הפעלת רשת פעילים ברשתות החברתיות, שימוש בבוטים ובחוות של פרופילים מזוייפים), וח"כים ושרים מהליכוד, ש"ס ויהדות התורה על לשכותיהם, עוזריהם ותקציביהם (משתמשים בהם ככלי לדברור המסרים המוכתבים מהמטה בבלפור). בנוסף לזאת, ניכר כי קיימת שליטה והשפעה מסוימת ובלתי מבוטלת, בהווה ובעבר, על אמצעי תקשורת "עצמאיים" ופרטיים נוספים באמצעות בעליהם ומנהליהם (ערוץ 13, ערוץ 12, גל"צ, וואלה, ידיעות אחרונות, YNET). מוטת השליטה ויכולת התיאום הפנטסטית בין כל רכיבי המערכת הופכת את מכונת התעמולה הזו לכלי רב עוצמה המאפשר למפעיליו להרעיש את המדינה עם דפי מסרים בכל נושא ובכל זמן ובכך להנדס את תודעת האזרחים להאמין במציאות אלטרנטיבית המשרתת את נתניהו אישית ופוליטית. המטה מנסח את המסרים בהתאם לאסטרטגיה מוגדרת ואז באופן מתואם מופצים המסרים באמצעות כל הגורמים והפלטפורמות העומדים לרשותם, דבר התורם להדהוד ותפוצה נרחבת של המסרים על גבי הרשתות החברתיות ובאמצעי התקשורת.

כך יוצא שאפילו שקר גמור ומופרך יזכה לתפוצה רחבה יותר ומשכנעת יותר מאשר אלפי פרסומים שונים באותו נושא המובוססים על עובדות ונתונים (ע"ע האשמת המפגינים בהתפרצות המחודשת של הקורונה ללא שום ביסוס עובדתי). אל מול מכונת התעמולה של נתניהו, החברה האזרחית והאופוזיצה פועלים בחוסר תיאום ואחידות הגורמים לכך שהנרטיב והמסרים שלהם אינם פורצים מחוץ לאותה תיבת תהודה בה כבר נמצאים המשוכנעים.

 

מתוך הבנת מציאות זו, המיזם "המחתרת הדיגיטלית" נולד בכדי להקים את הזרוע התקשורתית ולבנות יכולות ארגוניות וטכנולוגיות למלחמה דיגיטלית אפקטיבית ומתוחכמת במכונת התעמולה של בלפור. במקביל להתקדמות המיזם, נשאף לשתף פעולה ולחבור לגורמים אזרחיים נוספים הפועלים להחלפת השלטון ולביסוס שיטה פוליטית מתקדמת שתעניק יותר כח וייצוג לאזרחים.